Autor Wątek: Markus Gisdol trenerem Hamburgera SV  (Przeczytany 852 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Styczeń 01, 2017, 08:07:41 pm

Offline adriano19

• Użytkownik
  • **
  • Reputacja 33
  • "NEVER GIVE UP"
Markus Gisdol trenerem Hamburgera SV
« dnia: Styczeń 01, 2017, 08:07:41 pm »
Markus Gisdol będzie następcą zwolnionego Bruno Labbadii na stanowisku trenera piłkarzy Hamburgera SV - poinformował niemiecki klub.

Markus Gisdol będzie następcą zwolnionego Bruno Labbadii na stanowisku trenera piłkarzy Hamburgera SV - poinformował niemiecki klub.
Będzie to druga samodzielna praca 47-letniego szkoleniowca w Bundeslidze. W latach 2013-15 prowadził on SpVgg Hoffenheim. Z HSV związał się umową do końca obecnego sezonu. Jak podkreślono, takie było jego życzenie.

Zapis konferencji (fragmenty):

Dziennikarz: Został Pan oficjalnie zaprezentowany jako nowy trener Hamburgera SV. Jak wrażenia po podpisaniu umowy? (Bild)
Markus Gisdol: Dzień dobry. Z pewnością jest to ważny dzień w moim życiu. Troszkę ostatnio zmieniłem się pod względem taktycznym i jestem teraz jeszcze lepiej doświadczonym trenerem niż to było gdy trenowałem Hoffenheim. Samo miasto jest przepiękne. Miałem wcześniej okazję rozmawiać z kilkoma kibicami. Widać, że jest są bardzo ambitni.
Dziennikarz: Zapytam standardowo. Jakie kluby jeszcze złożyły Panu ofertę pracy? (Kicker)
Markus Gisdol: Nie chcę zdradzać nazw klubów, które się do mnie odzywały, ale były oferty z Włoch, Turcji i FL Championship. Kontrakt, jaki zaproponowała mi drużyna z Empoli, był najbardziej klarowny.
Dziennikarz: Obserwował Pan wcześniej ten zespół? Będą jakieś roszady w zespole? (Sport1)
Markus Gisdol: Nie miałem wcześniej okazji obserwować HSV, ale znam kadrę. Wpierw chcę mieć pełną kadrę, dlatego dojdzie do kilku transferów. Nie znam dobrze każdego zawodnika, muszę to nadgonić i dopiero wtedy zacznę tak naprawdę porządnie się brać za robotę.
Dziennikarz: Jakie są Pańskie cele na najbliższy sezon? (Przegląd Sportowy)
Markus Gisdol: Celem zarządu jest środek tabeli. Postaram się spełnić to wymaganie. Jestem bardzo ambitny odkąd tutaj przyszedłem. Cele jakie sobie postawiłem są wysokie ale tylko wtedy kiedy zawodnicy będą ze mną dobrze współpracować!
Dziennikarz: Czy jakiś zawodnik z Lecha/Legii jest na Pańskiej liście życzeń? (polsatsport.pl)
Markus Gisdol: Może tak, może nie. Nie mam określonej listy życzeń. ;-)

Styczeń 01, 2017, 08:57:54 pm Odpowiedź #1

Online Bloodslider

• Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Reputacja 136
  • Someday I'll get back something already gone
Odp: Markus Gisdol trenerem Hamburgera SV
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 01, 2017, 08:57:54 pm »
Elegancja z obrazkami jest :D Tak trzymać! ;)

Styczeń 02, 2017, 04:37:27 pm Odpowiedź #2

Offline adriano19

• Użytkownik
  • **
  • Reputacja 33
  • "NEVER GIVE UP"
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 02, 2017, 04:37:27 pm »
Elegancja z obrazkami jest :D Tak trzymać! ;)

No wiadomo :D Dzięki ;)

Styczeń 02, 2017, 09:22:05 pm Odpowiedź #3

Offline CzesioZuch

• Redaktor nowości
  • Ekspert
  • Reputacja 71
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 02, 2017, 09:22:05 pm »
Kontrakt, jaki zaproponowała mi drużyna z Empoli, był najbardziej klarowny.

To jaki klub zatrudnił Gisdola? Empoli czy Hamburger? XD

Styczeń 03, 2017, 03:44:21 pm Odpowiedź #4

Offline adriano19

• Użytkownik
  • **
  • Reputacja 33
  • "NEVER GIVE UP"
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 03, 2017, 03:44:21 pm »
Kontrakt, jaki zaproponowała mi drużyna z Empoli, był najbardziej klarowny.

To jaki klub zatrudnił Gisdola? Empoli czy Hamburger? XD

Przecież jest w nagłówku, że Hamburger ale zastanawiał się najbardziej nad Empoli z Seria A, bo najlepszą właściwie propozycję dostał ale nie chciał zmieniać ligi ;p

Styczeń 03, 2017, 03:50:06 pm Odpowiedź #5

Offline adriano19

• Użytkownik
  • **
  • Reputacja 33
  • "NEVER GIVE UP"
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 03, 2017, 03:50:06 pm »
TEMAT: LETNIE TRANSFERY - KONFERENCJA PRASOWA

___________________________________________________________________________________________________________
Na początku pierwszy dostał głos prezes HSV pan Jen Meier.

Jens Meier: Witam wszystkich tutaj zebranych na drugiej można powiedzieć konferencji w nowym sezonie. Dzisiaj zebraliśmy się razem z trenerem Markusem Gisdolfem i kilkoma młodymi piłkarzami omówić, rozpocząć temat na jaki kibice HSV czekają. Są to oczywiście transfery, gdzie tak jak informowaliśmy wcześniej to, że celem na okienko transferowe letnie w nowym już niedługo rozpoczynającym sezonie 2016/2017 jest wzmocnienie naszych lin defensywnych. W poprzednim sezonie traciliśmy zbyt wiele bramek, zbyt dużo rotacji, zbyt dużo głupich bramek straciliśmy i dużo niestabilności! Chcemy to poprawić przy najbliższym okienku transferowym! Można teraz zacząć zadawać pytania do trenera Markusa Gisdolfa.

Dziennikarz [BILD] : Dzień dobry. Jestem z redakcji "BILD". Chciałbym zadać oczywiście takie podsumujące pytanie poprzedniego sezonu przez już oczywiście zwolnionego trenera HSV co Pan myśli na temat poprzedniego sezonu? I czy także pan zgadza się z wypowiedzą pana prezesa?

Markus Gisdolf: Dzień dobry wszystkim tutaj zebranym. Tak i jeszcze raz tak, nie muszę się za dużo wypowiadać, bo na temat poprzedniego sezonu najlepiej to skomentował siedzący obok prezes ale chciałbym szczególną kwestię dodać, że nawet jeśli mieliśmy słabszą wtedy obronę to nie była to wina zawodników ale trenera, który jak najwyraźniej nie potrafił sobie poradzić z zawodnikami w defensywie! Ja chciałbym sam to zmienić, a o wzmocnieniach zaraz mogę opowiedzieć.

Dziennikarz [polsat.sport.pl]: Witam trenera. Jestem z redakcji "POLSAT.SPORT.PL". Może przejdę od razu do konkretów i zadam panu jedno, krótkie pytanie na temat wzmocnień. Czy będą to tylko defensywne wzmocnienia? I czy mógłby pan zdradzić nam kilka nazwisk?

Markus Gisdolf: Witam. Także w skrócie powiem, że nie, ponieważ potrzebujemy także wzmocnień na atak, bo można grać taktyką Antonio Conte, co zawodnicy nie pozwalają na wpuszczenie piłki do własnej bramki a dla Chelsea zawsze coś wpadnie i tak właściwie teraz Chelsea gra. Ja jestem wielkim fanem Antonio, więc tutaj zdecydowanie go chwalę ale ofensywni zawodnicy to priorytet tak jak defensywni. Kilka mam nazwisk i chętnie je mogę nawet zdradzić. Jest to na pewno Eugen Polański właśnie z pana kraju, Ebenezer Ofori, Darko Jevtić, Tomasz Kędziora i Odjidja Ofoe. Spokojnie to nie wszystkie cele transferowe mam ich więcej ale nie chcę już więcej zdradzać.

Dziennikarz [kicker]: Dzień dobry. Krótkie pytanko mam do pana i także szybką odpowiedź chciałbym usłyszeć, ponieważ zaraz będę musiał wyjść z sali konferencyjnej z powodu wyjazdu, a więc jaką pan ma formację na HSV?!

Markus Gisdolf: Witam. Formacja jaka mnie przyciąga do HSV to 3-4-3! Możecie być zszokowani lub mogą się kibice śmiać, że z taką obroną nie podołamy ale spokojnie, poczekajcie na moje rezultaty, bo mam wielkie plany na Hamburg.

Dziennikarz [przeglądsportowy ]: Witam trenera. Widzę, że pan zauważył jednak kilku potencjalnych zawodników z Polskiej Ekstraklasy, a dokładnie z Lecha Poznań i Legii Warszawa. Czy ma pan jakieś plany, bo ciekawi mnie czy będzie więcej transferów z najwyższej naszej ligi Polskiej.

Markus Gisdolf: Witam. Oczywiście! Ekstraklasa mnie zaczęła interesować od razu po odejściu od Hoffenheim, gdzie właściwie tam nigdy nie zwracałem na zawodników z Polski. A dlaczego się zacząłem interesować? A to mam prostą odpowiedź. W Polsce zawuażyłem potencjał, młodych, zdolnych i bardzo ambitnych piłkarzy dlatego też, chciałbym na kilku "zapolować" m.i.n Odjidja Ofoe!

PREZES: Myślę, że to już wszystko na dzisiaj dziękuje wam za przybycie, dziękuje trenerowi i miejmy nadzieję, że przyszyły sezon będzie naprawdę tak zapowiadany jak przez naszego trenera, pełen eufori! Dziękuje jeszcze raz i do zobaczenia ;)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2017, 03:52:05 pm wysłana przez adriano19 »

Styczeń 05, 2017, 08:29:07 pm Odpowiedź #6

Offline adriano19

• Użytkownik
  • **
  • Reputacja 33
  • "NEVER GIVE UP"
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 05, 2017, 08:29:07 pm »
KONFERECJA PRASOWA - NOWI PIŁKARZE!

___________________________________________________________________________________________________________

Prezes: Witam wszystkich tutaj zebranych. Miło, że aż tylu dziennikarzy przyjechało na dzisiejsze przywitanie piłkarzy. W dzisiejszym dniu na konferencji prasowej trener Markus Gisdol chciałby wam przedstawić 3 nowych piłkarzy naszego klubu. Oddaje głos trenerowi.

MG ( Markus Gisdol ): Witam wszystkich tutaj zebranych na tzw. posiedzeniu, w którym przedstawię wam 3 nowych piłkarzy naszego klubu. Są to po mojej lewej stronie Andreas Christensen i Eugen Polański oraz po prawej stronie Donis Avdijaj. Dzisiaj chciałbym troszkę mniej się wypowiadać, a więcej dać troszkę do wypowiedzenia naszym nowym piłkarzom. Pamiętać trzeba, że Avdijaj jest na wypożyczeniu rocznym z ofertą wykupienia go. Eugen oraz Andreas przyszli tutaj z kontraktem na 3 lata. A teraz oddaje głos naszym nowym piłkarzom.

Dziennikarz [BILD]: Witam. Pierwsze pytanie do Andreasa Christiensena... Dlaczego pan tu przyszedł? Przecież Borussia Monchengladbach to młody, dobry zespół nie obrażając oczywiście Hamburgera ale dlaczego?

Andreas Christensen: Witam wszystkich tutaj serdecznie, bardzo miło byłem przez was i przez zarząd, aż po kibiców przywitany. Mam 20 lat, jestem młodym piłkarzem i widzę potencjał na nowy sezon w tym sezonie.A teraz odpowiem panu na pytanie. Grałem w Borussi Monchengladbach ale szczerze mówiąc nie miałem jeszcze takiej oferty nigdy. Trener osobiście do mnie przyjechał i umówił się ze mną, żeby porozmawiać jak mi idzie, jak się czuję w Borussi, aż na końcu zaproponował mi przejście do Hamburgera. Wtedy pomyślałem sobie, że gdzie ja do Hamburgera i po co, jeśli jestem w lepszym zespole. Ale myślałem tak tylko chwilę, bo to co mi powiedział trener jest coś czego nie zapomnę. Nie chcę o tym rozmawiać, może kiedyś wam to opowiem ale widzę jak zmienia się mentalność drużyny, słyszałem wiele jaka tam panowała atmosfera, bo odkąd Markus przyszedł na stanowisko, zobaczyłem w kolegach z drużyny mobilizację! Dziękuje za rozmowę.

Dziennikarz [polsat.sport.pl]: Witam trenera, prezesa i piłkarzy. Ja jako polski dziennikarz chciałbym zadać kilka pytań do Eugena Polańskiego z naszego narodu. Eugen powiedz mi tak samo jak w przypadku Andreasa. Dlaczego właśnie Hamburger? Grałeś tyle lat od 2013 roku dla TSG Hoffenheim i dobrze Ci tam szło, chociaż różnie bywało jak to u piłkarza.

Eugen Polański: Witam. Miło mi, że znowu pana widzę. Ostatni raz się widzieliśmy jak jeszcze grałem w Reprezentacji Polski. No cóż. Nie mam co się wypowiadać, bo podobną historię miał Andreas jak ja lub na odwrót. Także umówiłem się z trenerem Markusem i tak samo było w moim przypadku, chociaż dalej troszkę inaczej było. Gdy rozmawialiśmy o mnie, bo jak najwięcej zauważyłem trener chciał o mnie wiedzieć to byłem ździwiony. Myślałem, że przejdzie do rzeczy i od razu padnie propozycja przejścia do Hamburgera ale jednak z drugiej strony miło było mi, gdy dał mi się wygadać nareszcie jakiś trener o swoich problemach, który nie mam za dużo ale także o tym jak się czuje w Hoffenheim. Dobrze mi było gdy tam grałem ale czegoś mi brakowało i właśnie chyba tego, że ktoś się mną interesuję, bo tam byłem pewny pierwszej jedenastki i z tego powodu byłem szczęśliwy ale na tym się kończy. Nikt się mną nie interesował. Zawodnicy nie mieli ze mną dobrego kontaktu. Kiedyś chodziliśmy na piwko, coś się pobawić, a od roku ponad atmosfera katastroficznie opadła. Chciałem spróbować czegoś nowego. Jeszcze stary nie jestem przede mną długa droga i tą jedną z lepszych drug zaoferował mi mój teraźniejszy od dzisiaj trener za co mu dziękuje. Dziękuje także za pytanie od Ciebie, pozdrów całą redakcję polsat.sport.pl i trzymaj się.

Dziennikarz [KICKER]: Witam. Pytanie do Donisa Avdijaja. Odejście na wypożyczenie moim zdaniem i pewnie nie tylko było pewnie powodem tego, że nie mogłeś załapać się do pierwszej jedenastki Schalke?

Donis Avdijaj: Witam. Dokładnie tak, przyszedłem tu tak jak asystent trenera mi powiedział, po to, żeby grać i jeszcze raz grać. Słyszałem właśnie od asystenta ale też właśnie przed konferencją od trenera oko w oko, że chce mnie widzieć w pierwszej drużynie, bo wierzy we mnie. Tego co mi brakowało od trenera czyli wiary we mnie. Niestety w Schalke rozegrałem tylko kilka meczów ale niestety były to mecze nie udane i od razu mnie trener skreślił. Było mi smutno ale tylko do wtedy gdy dowiedziałem się o wypożyczeniu właśnie tutaj. Miałem zamiar iść na wypożyczenie za granicę ale miło, że zostaje w kraju i nadal tutaj będę grał. Hamburger wybrałem, bo jest to zespół z niesamowitą przeszłością i tego właśnie potrzebuje, czyli grania z herbem, który ma przeszłość jak legenda, jest to jedna z najstarszych drużyn na świecie i tutaj chcę grać i mam nadzieję, że nie tylko na rok ale i na dłużej.

MG: Dziękuje wszystkim zawodnikom za miłe słowa o mnie jak i o klubie. Dziękuje także dziennikarzom za przybycie. Dozobaczenia przy najbliższym spotkaniu po meczach z Wolfsburgiem oraz Schalke!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2017, 08:34:05 pm wysłana przez adriano19 »