Autor Wątek: Ekstraklasa Manager  (Przeczytany 1315 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Maj 29, 2016, 11:30:41 pm

Offline ebistal

• Moderator
  • Aktywny użytkownik
  • Reputacja 10
Ekstraklasa Manager
« dnia: Maj 29, 2016, 11:30:41 pm »
SIemanko, po raz kolejny wychodzę z kolejnym managerem, a raczej czy macie ochotę ? Mamy patcha Ekstraklasę do PES 6, of'a każdy może przejrzeć bez większych problemów, zobaczyc jak drużyna gra. Pomyslałem sobie więc, że fajnie byłoby wrócić do dawnej formy i zabrać się za takie coś. Daro wykonał z Chałwą świetny patch co bardziej nam ułatwiłoby. Co do szczegółów nie chcę na razie nic pisać, bo to zależy od ilości zainteresowanych osób. Wychodzę z propozycją Ekstraklasy przy większej ilości chętnych, a jak nie to może 1 liga ? :) Czekam na początku na wasze opinie i czy byście wzięli udział. :)

Lista osób chętnych :
1. ebistal
2. Palacio
3. Chałwa
4. Mastro66
5. Katalonbar
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2016, 10:40:22 pm wysłana przez ebistal »

Maj 29, 2016, 11:49:54 pm Odpowiedź #1

Offline Palacio

• Ekspert
  • Reputacja 18
  • Pan i władca wszechświata
Odp: Ekstraklasa Manager
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 29, 2016, 11:49:54 pm »
Może na początek mini liga tak 6 drużyn. Ja nie przepadam niestety za PES 6, ale uważam, że pomysł mógłby się udać. Wielu ludzi tutaj gra w 6ke.

Maj 30, 2016, 12:02:38 am Odpowiedź #2

#Chałwa

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 30, 2016, 12:02:38 am »
Mogę wziąć udział

Maj 30, 2016, 01:01:26 am Odpowiedź #3

Offline Palacio

• Ekspert
  • Reputacja 18
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 30, 2016, 01:01:26 am »
A teraz skromnie się wypowiem na temat moich pomysłów dotyczących managera Ekstraklasy w PES 6.

- Liga składałaby się z 6-8 drużyn. Przy większej liczbie podzielić drużyny na 2 ligi po na przykład 6 drużyn. Potem play-offy z 2 lub 4 najlepszymi z każdej z grup. Wygrany zdobywa mistrzostwo.

-Ustalić przed startem jakie są nagrody pieniężne za zajęcie danego miejsca w lidze. Oddzielnie dla sezonu zasadniczego i play-off.

-Ustalić premię pieniężne za posiadanie w drużynie króla strzelców i najlepszego asystenta rozgrywek.

-Ustalić wstępne budżety dla każdej z drużyn Ekstraklasy.

-Wstawić dodatkowe bonusy lub kary pieniężne. Np za 3 wygrane pod rząd - + jakaś kwota pieniędzy. Lub 5 czerwonych kartek w trakcie sezonu = minus jakaś kwota pieniędzy. Sumy bonusów i kar były by zapisane w regulaminie managera

-Bonus los szczęścia - Raz na sezon, każdy z managerów wybierał by jeden numer z 1000. Następnie losowany byłby ten numer. A wylosowanie go oznaczałoby przejęcie klubu przez multimiliardera z Rosji czy Kataru itp. Czyli sporą kasę i możliwość kupowania prawie wszystkich.

- Każdy z trenerów otrzymywał by poziom lojalności 60 procent%. Maksymalnie 100%, a minimum 0%. Przy liczbie 30% i niżej trener byłby usuwany dyscyplinarnie z klubu. Każdy mecz zwiększał by lub zmiejszał poziom w zależnosci od rangi spotkania: zwykły mecz 5%. derby 10%.
------------------------------------------------------------------------------------------------
Przebieg

1. Trenerzy zapisują chęć wzięcia udziału.
2. Trenerzy z dostępnej listy drużyn ekstraklasy wybierają 3 drużyny, które chcieliby przejąć. Po czym system losujący dobiera im odpowiednie drużyny. W pierwszej kolejności patrząc na te które zostały wpisane jako pierwsze. Budżet każdej z drużyn byłby ustalony według waszej woli.
3. Po otrzymaniu drużyny trenerzy otrzymują skład swojej drużyny, wraz z wartościami zawodników i czasem trwania kontraktu.
4. Przed rozpoczęciem okienka trenerzy mogą przedłużyć kontrakty swoim zawodnikom (maksymalnie o 3 lata). Zawodnik, który ma aktualny kontrakt byłby wart o wiele więcej i byłby trudniejszy do wykupienia.
5. Okienko transferowe - Negocjacje, transfery, wypożyczenia. Po przekroczeniu jakieś sumy ustalonej w regulaminie następował by zakaz transferowy na dany okres czasu. Przed rozpoczęciem okienka trener ustala jaką sumę przeznaczy na transfery. Przekroczenie jej oznacza karę puntkową w lidze.
6. Rozgrywki ligowe. Za wygrane pojedynczych spotkań niewielki premie pieniężne.

Dodatkowe hardcorowe pomysły.

Przed sezonem organizatorzy wstawiali by listę sponsorów z którymi można by podpisać kontrakt. Podpisanie kontraktu skutkowało by zmianą sponsora na koszulkach oraz przepływem większej ilości gotówki. Oczywiście sponsorzy najbardziej hojni mieli by największe wymagania. A nie spełnienie ich powodowało by zerwanie kontraktów i utratę dodatkowych środków i grę bez sponsora.  Pieniądze od sponsora przesyłane by były raz na pół sezonu.

Ustalić wzór dotyczący transferów. Brane by był takie wartości jak: Cena zawodnika, Liczba graczy na podobnej pozycji w drużynie obecnej oraz która chciałaby go sprowadzić, Czas trwania obecnego kontraktu, Ranga zawodnika w obecnej druzynie (Rezerwowy, Podstawowy skład, Gwiazda), oraz ranga jaką widzi dla niego nowy menadżer.

To się napisałem. Większość to dyby smalone, ale poczytać dla śmiechu można. Pragnę tylko dodać, że chciałem to napisać i teraz jest mi jakoś lepiej. Nawet jak nikt tego nie przeczyta dokładnie. Bo sam to zrobię 3-krotnie.

Maj 30, 2016, 10:06:08 am Odpowiedź #4

Offline ebistal

• Moderator
  • Aktywny użytkownik
  • Reputacja 10
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 30, 2016, 10:06:08 am »
A teraz skromnie się wypowiem na temat moich pomysłów dotyczących managera Ekstraklasy w PES 6.

- Liga składałaby się z 6-8 drużyn. Przy większej liczbie podzielić drużyny na 2 ligi po na przykład 6 drużyn. Potem play-offy z 2 lub 4 najlepszymi z każdej z grup. Wygrany zdobywa mistrzostwo.

-Ustalić przed startem jakie są nagrody pieniężne za zajęcie danego miejsca w lidze. Oddzielnie dla sezonu zasadniczego i play-off.

-Ustalić premię pieniężne za posiadanie w drużynie króla strzelców i najlepszego asystenta rozgrywek.

-Ustalić wstępne budżety dla każdej z drużyn Ekstraklasy.

-Wstawić dodatkowe bonusy lub kary pieniężne. Np za 3 wygrane pod rząd - + jakaś kwota pieniędzy. Lub 5 czerwonych kartek w trakcie sezonu = minus jakaś kwota pieniędzy. Sumy bonusów i kar były by zapisane w regulaminie managera

-Bonus los szczęścia - Raz na sezon, każdy z managerów wybierał by jeden numer z 1000. Następnie losowany byłby ten numer. A wylosowanie go oznaczałoby przejęcie klubu przez multimiliardera z Rosji czy Kataru itp. Czyli sporą kasę i możliwość kupowania prawie wszystkich.

- Każdy z trenerów otrzymywał by poziom lojalności 60 procent%. Maksymalnie 100%, a minimum 0%. Przy liczbie 30% i niżej trener byłby usuwany dyscyplinarnie z klubu. Każdy mecz zwiększał by lub zmiejszał poziom w zależnosci od rangi spotkania: zwykły mecz 5%. derby 10%.
------------------------------------------------------------------------------------------------
Przebieg

1. Trenerzy zapisują chęć wzięcia udziału.
2. Trenerzy z dostępnej listy drużyn ekstraklasy wybierają 3 drużyny, które chcieliby przejąć. Po czym system losujący dobiera im odpowiednie drużyny. W pierwszej kolejności patrząc na te które zostały wpisane jako pierwsze. Budżet każdej z drużyn byłby ustalony według waszej woli.
3. Po otrzymaniu drużyny trenerzy otrzymują skład swojej drużyny, wraz z wartościami zawodników i czasem trwania kontraktu.
4. Przed rozpoczęciem okienka trenerzy mogą przedłużyć kontrakty swoim zawodnikom (maksymalnie o 3 lata). Zawodnik, który ma aktualny kontrakt byłby wart o wiele więcej i byłby trudniejszy do wykupienia.
5. Okienko transferowe - Negocjacje, transfery, wypożyczenia. Po przekroczeniu jakieś sumy ustalonej w regulaminie następował by zakaz transferowy na dany okres czasu. Przed rozpoczęciem okienka trener ustala jaką sumę przeznaczy na transfery. Przekroczenie jej oznacza karę puntkową w lidze.
6. Rozgrywki ligowe. Za wygrane pojedynczych spotkań niewielki premie pieniężne.

Dodatkowe hardcorowe pomysły.

Przed sezonem organizatorzy wstawiali by listę sponsorów z którymi można by podpisać kontrakt. Podpisanie kontraktu skutkowało by zmianą sponsora na koszulkach oraz przepływem większej ilości gotówki. Oczywiście sponsorzy najbardziej hojni mieli by największe wymagania. A nie spełnienie ich powodowało by zerwanie kontraktów i utratę dodatkowych środków i grę bez sponsora.  Pieniądze od sponsora przesyłane by były raz na pół sezonu.

Ustalić wzór dotyczący transferów. Brane by był takie wartości jak: Cena zawodnika, Liczba graczy na podobnej pozycji w drużynie obecnej oraz która chciałaby go sprowadzić, Czas trwania obecnego kontraktu, Ranga zawodnika w obecnej druzynie (Rezerwowy, Podstawowy skład, Gwiazda), oraz ranga jaką widzi dla niego nowy menadżer.

To się napisałem. Większość to dyby smalone, ale poczytać dla śmiechu można. Pragnę tylko dodać, że chciałem to napisać i teraz jest mi jakoś lepiej. Nawet jak nikt tego nie przeczyta dokładnie. Bo sam to zrobię 3-krotnie.

Palacio wiesz wszystko fajnie i ogólnie, ale najpierw zbierz ludzi do zabawy, poczekaj ile osób ci się zgłosi, a potem zacznijmy coś robić. Takie rzeczy z kasą jak ty piszesz to tylko urozmaicenie w managerach. Ja osobiście na początku chciałem skromnie zacząć czyli zebrać daną ilość chętnych osób, rozpocząć ligę, gdzie standardowo każdy klub będzie miał przydzielony budżet, ale ten buidżet będzie jedynie na transfery, więc nie bawić się w jakieś wynagrodzenia. Na koniec ligi oczywiście premie za zajęcie danego miejsca. Po prostu krótko mówiąc zrobić standardowego , fajnego managera. Oczywiśćie dodatkowo były by puchary itd. Bo to jasna rzecz. Takie coś jak ty zaproponowałeś jest ekstra, ale mówię zbierzmy ludzi, rozegrajmy standardowy na luzie sezon i wtedy od przyszłego jak zapał będzie i ludzie wciąż będą zaciekawieni urozmaićmy wszystko, aby nie było szarówy.

Maj 30, 2016, 02:27:09 pm Odpowiedź #5

Offline mastro66

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja 2
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 30, 2016, 02:27:09 pm »
Również bym wziął udział;)

Maj 30, 2016, 04:38:28 pm Odpowiedź #6

Offline Katalonbar

• Aktywny użytkownik
  • Reputacja 6
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 30, 2016, 04:38:28 pm »
Jestem chętny.  ;)

Czerwiec 01, 2016, 01:53:41 am Odpowiedź #7

Offline ebistal

• Moderator
  • Aktywny użytkownik
  • Reputacja 10
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 01, 2016, 01:53:41 am »
Niestety widzę, że tylko taka mała grupka ludzi jest chętna. Jeżeli macie ochotę jak najbardziej mogą wystarrtować z mini ligą, gdzie każdy zagra z każdym dwukrotnie. Piszcie w komentach co sądzicie

Czerwiec 01, 2016, 06:50:42 am Odpowiedź #8

Offline Katalonbar

• Aktywny użytkownik
  • Reputacja 6
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 01, 2016, 06:50:42 am »
Taki mini manager pasuje,  bo prowadzący powinien wszystko ogarniać bez problemu, a ludzi już nie będzie więcej

Czerwiec 01, 2016, 12:35:30 pm Odpowiedź #9

Offline Palacio

• Ekspert
  • Reputacja 18
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 01, 2016, 12:35:30 pm »
Zedytowana lista:

1. ebistal
2. Chałwa
3. Mastro66
4. Katalonbar

Ja nie mam PES 6 i nie będe miał. Więc raczej niemożliwe jest, żebym prowadził jakąś drużynę. Sorki

Sierpień 08, 2016, 10:59:52 pm Odpowiedź #10

Offline adipes

• Nowy użytkownik
  • *
  • Reputacja 4
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 08, 2016, 10:59:52 pm »
WCHODZE W TO

choc nie bardzo rozumiem jak wy chcecie to zrobić ale oki
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2016, 11:30:42 pm wysłana przez RED DEVILS »