Autor Wątek: PES 2017 najnowsze wieści i dyskusje  (Przeczytany 23851 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Lipiec 18, 2016, 06:49:17 pm Odpowiedź #15

Offline SlaveQ85

 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 1931
 • Reputacja 266
 • Twórca "Ekstraklasa Mod" - Obecnie emeryt :)
Odp: PES 2017 najnowsze wieści i dyskusje
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 18, 2016, 06:49:17 pm »
WRAŻENIA Z PES 2017: JAK KONAMI MA ZAMIAR ZMIENIĆ NAJLEPSZĄ GRĘ PIŁKARSKĄ

Autor: Mattia Ravanelli

        Rzut karny nie jest łatwym elementem do wykonania – zapytajcie tylko takich kopaczy jak John Terry (Chelsea, 2008), Roberto Baggio (Włochy, 1994) czy Juanfrana (Atletico Madryt, 2016). Pozostając wierni filozofii zaadoptowanej już rok temu, gdy przyszło zacząć prace nad następcą PES 2015, Konami po raz kolejny wybrało prostą i efektywną metodę dopracowania swojej gry piłkarskiej. Lub, jak powinniśmy to ująć, metodę wyglądającą na pozornie łatwą. Coś jak wspomniany rzut karny – najłatwiejsza pozycja do zdobycia bramki, ale dopóki piłka nie zatrzepocze w siatce za bramkarzem, odczuwamy na swoich ramionach ciężar całego świata.
To właśnie PES 2017: rzut bezpośredni wykonywany z odległości jedenastu metrów od bramki, który ma za zadanie umocnić pozycję Konami na rynku. Po rozegraniu porcji meczy w PES 2017, od razu widać, że ekipa deweloperska nie zajmowała się naprawianiem czegoś, co już działało: nie spodziewajcie się rewolucji. W końcu jest to totalnie sensowne rozwiązanie – wiedząc jak bardzo Konami starało się odzyskać swoją pozycję po wielu latach zmagań i porażek, ich podejście jest prawdopodobnie tym jedynym, które warto było obrać. I to właśnie zrobili. Ale tak samo jak rzut karny, który został wykorzystany, ostateczny efekt prac pewnie będzie sporą zmianą – na dobre. Po zasmakowaniu PES 2017, powrót do wersji z 2016 jest raczej trudny i trochę frustrujący.Składy i wszystko, co poszło nie tak
Zacznijmy jednak od początku. Adam Bhatti, pełniący rolę Global PES Brand Managera, od razu z miejsca wspomniał o jednym z największych problemów nękających PES 2016; problemie, który słusznie rozzłościł ludzi, gdy gra ukazała się we wrześniu zeszłego roku. „Wiemy, że ostro skopaliśmy sprawę, nie przykładaliśmy się mocno do składów, bo było to coś, co każdy uznał od razu za pewnik. To, co stało się rok temu, wiele nas nauczyło" - tłumaczy Bhatti. "PES 2017 będzie miał w pełni zaktualizowane składy od pierwszego dnia sprzedaży. Co więcej – każdego tygodnia będziemy dostarczać aktualizacje dla obydwóch trybów: online i offline”. Cóż, dobry początek. To, co stało się z PES 2016 można tylko porównać do strzelenia samobója w finale Ligi Mistrzów – był to element, który postawił świetną grę w naprawdę złym świetle na długie miesiące.


Kontroluj rzeczywistość
Slogan towarzyszący PES 2017 jest prosty, acz elegancki: Kontroluj Rzeczywistość. Dwa słowa, które po raz kolejny pragną podkreślić zaangażowanie ekipy twórców gry w rozbudowę złożoności systemu kontroli i ruchu zawodników na boisku. W tej części główną rolę gra technologia nazwana Real Touch (Prawdziwy Kontakt), która jest ewolucją dobrze znanego First Touch (Pierwszy Kontakt), który odpowiadał za kontrolę nad piłką od razu przy pojawieniu się jej przy nodze kopacza. Jak ją zatrzymać, gdzie ją wycelować po przejęciu inicjatywy, jak radzić sobie z otaczającymi nas przeciwnikami.
Wszystko to przenosimy do gry ruchami lewej gałki - tej samej, która odpowiada za ruchy naszego piłkarza. Po rozegraniu meczy czterema drużynami dostępnymi we wczesnej wersji kodu (Francja, Niemcy, Arsenal i Atletico Madryt), ciężko jest mi ocenić jak ten nowy system się sprawuje i jaki jest jego wpływ na tempo rozgrywki. Ale coś na pewno się zmieniło – i to na lepsze. Na chwilę obecną, PES 2017 już teraz posiada większą precyzję i radochę z gry od PES 2016.

Kontakt z piłką przechodzi ewolucję, dzięki której każde podanie może mieć różne skutki.

Poruszanie się jest płynniejsze i bardziej finezyjne, a to dzięki mocy nowych animacji zawodników i ich zachowań. Dzięki temu to, co widzimy na boisku, jest jeszcze bardziej interesujące, nieprzewidywalne, satysfakcjonujące i wiarygodne. Przeprowadzono też rozwój systemu fizyki piłki, a jej oficjalna wersja w PES 2017 została nazwana „Continua”. Jak wypada sama gra po kilku rozegranych potyczkach? Zwinność i tempo rozgrywki są bardziej interesujące, a uczucie posiadania wszystkiego pod całkowitą kontrolą jest lepsze i jeszcze bardziej imponujące, pomimo tego, że podstawy są wyraźnie identyczne do tych w PES 2015/2016.

System Real Touch jest też połączony z nowalijką, czyli mechaniką Precyzyjnego Podawania. Jeśli gracz, który dopiero co otrzymał piłkę, zrobił to z dobrą techniką poprzez Real Touch, to jego pierwsze podanie będzie bardziej precyzyjne i solidne. Nie znaczy to oczywiście, że każdy pomocnik stanie się z automatu następnym Iniestą czy Pirlo, ale końcowy efekt powinien być lepszy od tego, wykonanego po utraceniu tempa i zatrzymaniu gry.

Wracając do nowych animacji, Konami wprowadza Natural Player Movement (Naturalne Ruchy Gracza), by pokazać jak bardzo cała ekipa stara się dalej dopracować swoją grę. Po raz kolejny, nie będzie tu żadnych rewolucji, jedynie delikatna poprawa tego, co osiągnięto już w ciągu ostatnich dwóch lat. Przekłada się to na bardziej ulepszony system zarządzający zawodnikami walczącymi o posiadanie piłki, co kieruje nas do problemu z sędziami, który występował w PES 2016. „Sztuczna inteligencja arbitrów została stworzona od podstaw” - tłumaczy Shin Tsuchiya, główny programista AI. „Skoncentrowaliśmy się na tym, jak sędziowie reagują w prawdziwych meczach, na ile będą tolerować zachowanie zawodnika przed sięgnięciem po gwizdek, a także ponownie opracowaliśmy zasadę przywileju korzyści, która jest teraz wykonywana w bardziej dokładny i zrozumiały sposób”. Ogólnie rzecz biorąc, po spędzeniu czasu z PES 2017 dało się zauważyć o wiele więcej odgwizdywanych fauli… niektórzy zawodnicy byli surowo traktowani i dość szybko wyrzucani z boiska.


Ostatni strażnik
Praca nad animacjami nie ominęła również bramkarzy. Z każdej strony zawsze nam wmawiają, że następna kopana całkowicie i na zawsze zmieni to, jak reagują golkiperzy, dlatego do takich oświadczeń należy odnosić się ze szczyptą rezerwy. Ciężko jest znaleźć odpowiedni balans pomiędzy frustrującym i bezbłędnym przedstawicielem „ostatniej linii obrony” a takim, który tylko liczy następne piłki wyciągane z siatki. Konami twierdzi, że pracują nad seriami animacji pomiędzy różnymi sekwencjami ruchów bramkarza, by stały się one bardziej reaktywne i autentyczne… ale również, by osiągnąć szybszy powrót do odpowiedniego tempa gry, po tym, jak piłka trafi w jego ręce. Poczekamy, zobaczymy. W kilku pierwszych potyczkach nie zdarzyło im się popełnić jakichś rażących baboli.

Gdy trzeba postawić wszystko na jedną kartę, bramkarz w polu karnym przeciwnika może doprowadzić do cudu...


Strategia na poczekaniu oraz Total Team Control
PES 2017 będzie też zawierał ciekawe rozwiązania, jeśli chodzi o strategię i taktykę na boisku. Mamy tu coś, czego jeszcze nigdy nie było oraz motyw dobrze znany miłośnikom serii PES. Zacznijmy od tzw. Total Team Control: za pomocą kombinacji przycisków L1/L2/R1/R2 (lub LB/LT/RB/RT) będziemy mogli błyskawicznie zmienić taktykę prezentowaną przez zespół na murawie. Musimy strzelić wyrównującą lub bardzo potrzebną bramkę? Wybieramy atak na całego. Trzeba dowieźć jednobramkowe prowadzenie? Przekazujemy zawodnikom rozkaz zamurowania bramki i niewplątywania się w grę z kontrataku. Nie jest to może nic nowego, ale zawsze fajniej jest mieć większą ilość opcji pod ręką.

Jeszcze bardziej interesujące wydaje się zakładka Zaawansowanych Instrukcji, którą znajdziemy w (częściowo zaktualizowanym) ekranie Planu Gry. Będziemy tu mogli wybrać dwa ofensywne i dwa defensywne schematy, których wykonanie będzie możliwe w każdej minucie meczu. Po raz kolejny korzystamy tu z kombinacji wspomnianych już wyżej przycisków, wspomaganych przez krzyżak. Mamy siedem różnych ofensywnych planów: nasi podopieczni mogą wziąć sobie Tiki-Takę do serca i ustawiać się w najlepszych pozycjach do utrzymania się przy piłce, rzadko decydując się na dynamiczne zrywy. Można też rozkazać obrońcom do wysunięcia się, a wtedy pomoc załata powstałe luki. Jeśli chodzi o obronę, to do wyboru mamy pięć układów: Obleganie Pola Karnego i Bliskie Krycie nie zasługują na jakieś głębsze wyjaśnienia, a Cel Kontry pozwoli jednemu lisowi pola karnego na zachowanie wysuniętej pozycji, nawet gdy jego zespół nie przeprowadza ataku.

Ciasno w okolicach jedenastego metra - za moment zakotłuje się tam jeszcze bardziej!

Na koniec mamy też nowe i intrygujące opcje podczas wykonywania rzutów rożnych, dla atakujących i tych w defensywie. Zwykłym wciśnięciem przycisku na krzyżaku możemy zadecydować o posłaniu piłki na długi słupek, gdzie przesunie się nasza drużyna, lub, w przypadku obrony, będziemy mogli postawić na krycie indywidualne lub strefowe. Możliwe są też mieszanki!


Mózg-matka
Aspektem, który najbardziej pomógł serii PES odzyskać utraconą pozycję w ciągu ostatnich lat jest z pewnością szalenie wyszukana i przekonująca Sztuczna Inteligencja. PES 2017 ma wyraźnie zamiar jeszcze bardziej udoskonalić ten element. „Po wszystkim, czego dokonaliśmy w PES 2016, gracze prawie nigdy nie musieli manualnie wywoływać rajdów swoich kolegów z drużyny” - tłumaczy Bhatti, skupiający się na „mózgu” PESa, zdolnym do rozumienia kiedy i jak zawodnicy powinni poruszać się po murawie. Było to z pewnością widoczne w PES 2015 oraz 2016 - dwóch najbardziej inteligentnych grach sportowych, jakie powstały. PES 2017 przesuwa poprzeczkę jeszcze wyżej, używając czegoś, co będzie znane jako Adaptive AI (Dostosowująca się SI).

Według słów Konami, Adaptive AI zmieni sposób, w jaki CPU zmaga się z zagrożeniami powodowanymi przez graczy. Mały przykład: jeśli raz za razem korzystamy z naszego wspaniałego środkowego pomocnika, który swoimi podaniami otwiera nam drogę do bramki przeciwnika, wtedy system Adaptive AI upewni się, by gwiazdor był pod większym nadzorem i kryciem. Szczerze, trudno powiedzieć czy takie rozwiązania sprawdzały się podczas moich testów – rozegrałem jakieś dziesięć meczy, a dodatkowo były one przeciwko innym dziennikarzom. Co jak co, ale Konami naprawdę się postarało o porządne AI w ostatnich latach, dlatego nie mam podstaw, by nie uwierzyć im na słowo.

Wibracje podczas takich starć sprawią, że jeszcze mocniej zaciśniemy dłonie na padach...

W ciągu nadchodzących kilku miesięcy zobaczymy, czy PES 2017 utrzyma swój rozpęd. Gra będzie też obfitować w efekty wibracji kontrolerów (po raz pierwszy w serii!), nie tylko podczas trafienia w słupek, ale również przy zaciekłej walce dwóch zawodników o piłkę. Co więcej, Konami eksperymentuje z wykorzystaniem głośniczka w Dual Shocku 4 – byłby on wykorzystywany do wsłuchiwania się w porady i okrzyki naszych współtowarzyszy. W testowanej wersji nie było jeszcze takiego bonusu, ale według mnie mógłby on być miłym szczegółem wzmacniającym odbiór całej produkcji. A co z nowymi stadionami i licencjami na zespoły czy ligi? Adam Bhatti nie był jeszcze gotowy na puszczenie pary z ust, ale powinniśmy spodziewać się przynajmniej nowych aren. Dodatkowo, wychodzi na to, że opcja Options File będzie prawdopodobnie otwarta na wymianę plików między członkami społeczności PES (wreszcie!).

Podsumujmy jeszcze słowami o grafice: to dziwne, ale Konami nie uraczyło nas zwiastunem, gdyż uważają, że PES 2017 nadal potrzebuje trochę szlifów. Ogrywana przeze mnie odmiana gry była ciut lepsza od PES 2016, ale nadal widać potencjał na dalszą poprawę wyglądu.

Mam teraz następujący problem: powrót do PES 2016 wcale nie jest łatwy. Na szczęście futbolowi fani będą mogli emocjonować się rozgrywkami Euro 2016 oraz Copa America 2016 – jest to idealny czas na relaks przed wrześniową premierą PES 2017.

Tłumaczył Michał Adam Pawłowski, prowadzący profil Dla Gr4czy
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2016, 06:51:16 pm wysłana przez SlaveQ85 »Lipiec 18, 2016, 09:53:12 pm Odpowiedź #16

Offline Palacio

 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 576
 • Reputacja 18
 • Pan i władca wszechświata
Odp: PES 2017 najnowsze wieści i dyskusje
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 18, 2016, 09:53:12 pm »
Się okaże. Takie gadki szmatki to są. Do tego pewnie jakiś noob grał.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2016, 10:05:26 pm wysłana przez Palacio »

Lipiec 19, 2016, 12:19:10 am Odpowiedź #17

Offline topek

 • Nowy użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 32
 • Reputacja 1
Odp: PES 2017 najnowsze wieści i dyskusje
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 19, 2016, 12:19:10 am »
sraty taty jak czytam o genialnym AI przeciwników to mnie ogarnia śmiech
AI było dobre pes 6 albo pes 2013 a nie w tych najnowszych gniotach gdzie bramkarzem można przejść całe boisko
aa i nie wiem co to za leszcz gral zeby nie wspomniec czy poprawili w koncu czas reakcji bo z tym co jest teraz nie da sie w to grac ( w porownaniu do pes 2013 niebo a ziemia)

Lipiec 25, 2016, 06:09:42 pm Odpowiedź #18

Offline DJ_LEMON123

 • Nowy użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 5
 • Reputacja 0
Odp: PES 2017 najnowsze wieści i dyskusje
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 25, 2016, 06:09:42 pm »
Ja też może się wypowiem, PES 2016 był w sumię grą dobrą ale nie bardzo dobrą, najbardziej mnie wkurzało to, że jak klikałem podanie to zawodnik zamiast od razu podać to czeka nie wiem na co, akurat w PES 2013 to się nie trafiało i tam wszystko ładnie wyglądało, jeżeli PES 2017 ma być grą symulacyjno-sportową to ja tak szczerze chciałbym więcej animacji, takich jak w PES 2013 czy tam nawet 2010.

Lipiec 26, 2016, 04:38:28 pm Odpowiedź #19

Offline kriss12

 • Moderator Globalny
 • Zaawansowany użytkownik
 • ****
 • Wiadomości: 393
 • Reputacja 47
 • Twórca Nieoficjalnych Spolszczeń PES 2012-2018
Odp: PES 2017 najnowsze wieści i dyskusje
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 26, 2016, 04:38:28 pm »
Wakacje, urlop. Na nic nie ma czasu, ale znalezłem chwilke, aby wam przedstawić nowości na temat PES 2017

Konami ogłasza współpracę z FC Barcelona, zobacz nowy zwiastun i screeny z PES 2017

Na początek powiemy tak, że gwiazdy jednego z najpopularniejszych na świecie klubów-FC Barcelona-pojawią się na okładce PES 2017.

W grze Pro Evolution Soccer 2017 zobaczymy nie tylko realistycznie oddane twarze zawodników, ale również cały stadion, otoczkę towarzyszącą meczom oraz unikalny styl gry tego zespołu.

FC Barcelona i Konami ogłosili trzyletnie partnerstwo. W ten sposób wydawca PES 2017 otrzymał rozszerzony dostęp do gwiazd FC Barcelony i widoczną obecność na meczach zespołu. Prócz reklam na stadionie Camp Nou, Konami zyskało możliwość odwzorowania tego obiektu w serii PES, poczynając od PES 2017.

- Dzięki bliskiej współpracy z Barceloną możemy przedstawić serię PES ogromnej rzeszy fanów na świecie-powiedział Tomotada Tashiro, szef Konami Digital Entertainment B.V. - Partnerstwo da nam dostęp do najlepszych graczy we współczesnej piłce i jednego z najbardziej szanowanych i ambitnych klubów. Seria PES słynie z realizmu i kontroli nad piłką, dlatego połączenie tak uzdolnionej drużyny z produkcją promującą taki sposób gry jest perfekcyjne.

- Jesteśmy zaszczyceni mogąc podpisać porozumienie z Konami, które zostało tym samym Partnerem Premium klubu-powiedział Manel Arroyo, wiceprezydent FC Barcelony ds. marketingu i komunikacji. - Konami jest naszym strategicznym partnerem, który pozwoli nam przybliżyć FC Barcelonę milionom graczy na świecie. Nie możemy się doczekać, kiedy zobaczymy klub, zawodników i Camp Nou, perfekcyjnie odtworzone w najbliższej odsłonie PES oraz kolejnych edycjach. 

Lipiec 28, 2016, 11:32:34 pm Odpowiedź #20

Offline adipes

 • Nowy użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 47
 • Reputacja 4
Odp: PES 2017 najnowsze wieści i dyskusje
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 28, 2016, 11:32:34 pm »
jeszcze lepszy jest filmik

Lipiec 29, 2016, 12:43:12 am Odpowiedź #21

#Chałwa

 • Gość
Odp: PES 2017 najnowsze wieści i dyskusje
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 29, 2016, 12:43:12 am »
Stadion ok, twarze też super, graficznie fife biją na głowę. Ale ta klepka, proszę was, to jest realistyczne? Żeby chociaż konami przywiązało większą wagę do pecetów a nie tylko PS4 to już będzie malutki kroczek do przodu

Lipiec 29, 2016, 03:34:31 am Odpowiedź #22

Offline RED DEVILS

 • Moderator Globalny
 • Ekspert
 • ****
 • Wiadomości: 972
 • Reputacja 134
 • EXPERT W SPRAWIE PESA
Odp: PES 2017 najnowsze wieści i dyskusje
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 29, 2016, 03:34:31 am »
Stadion ok, twarze też super, graficznie fife biją na głowę. Ale ta klepka, proszę was, to jest realistyczne? Żeby chociaż konami przywiązało większą wagę do pecetów a nie tylko PS4 to już będzie malutki kroczek do przodu

ale oni nas maja w dupie bo my patchujemy gre noi rynek jest za konsola

Lipiec 29, 2016, 04:04:06 pm Odpowiedź #23

Offline Mandżukić89

 • Aktywny użytkownik
 • ***
 • Wiadomości: 164
 • Reputacja 3
Odp: PES 2017 najnowsze wieści i dyskusje
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 29, 2016, 04:04:06 pm »
Wie ktoś coś o wymaganiach sprzętowych PES 2017 na PC ? Tylko prosze nie odsyłajcie mnie do google  :) ,bo na sprawdzonych stronach jeszcze nic nie pisze ...
"Jeśli wiara czyni cuda my wierzymy że się uda"
'

Lipiec 29, 2016, 07:26:59 pm Odpowiedź #24

Offline AltF4 Design

 • Moderator Globalny
 • Ekspert
 • ****
 • Wiadomości: 1903
 • Reputacja 105
 • Programista Ekstraklasa Mod.
Odp: PES 2017 najnowsze wieści i dyskusje
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 29, 2016, 07:26:59 pm »
Stadion ok, twarze też super, graficznie fife biją na głowę. Ale ta klepka, proszę was, to jest realistyczne? Żeby chociaż konami przywiązało większą wagę do pecetów a nie tylko PS4 to już będzie malutki kroczek do przodu

ale oni nas maja w dupie bo my patchujemy gre noi rynek jest za konsola

Patche nie mają nic do rzeczy. Po pierwsze zdecydowanie większe zyski mają z konsol no i ogólnie jest tam mniej piractwa niż na pecetach.

Ja czekam tylko na info czy będzie darmowe myclub na steamie. Jeśli będzie to mi wystarczy :)altf4-design.blogspot.com

Sierpień 04, 2016, 05:24:32 pm Odpowiedź #25

Offline DmG

 • Aktywny użytkownik
 • ***
 • Wiadomości: 229
 • Reputacja 12
Odp: PES 2017 najnowsze wieści i dyskusje
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 04, 2016, 05:24:32 pm »
Nowa kamera w powtórkach (w rogu bramki po zdobyciu gola)

Cieszynka Neymara (z żółtą kartką)

Stadion Barcelony

Rzut wolny (jak widać KONAMI zakupiło spraya)

Nowe legendy

Gameplay
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2016, 05:27:06 pm wysłana przez DmG »

Sierpień 16, 2016, 10:26:38 am Odpowiedź #26

Offline DmG

 • Aktywny użytkownik
 • ***
 • Wiadomości: 229
 • Reputacja 12
Odp: PES 2017 najnowsze wieści i dyskusje
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 16, 2016, 10:26:38 am »
Liverpool kolejnym partnerem PES 17. Będzie stadion tego klubu i podobnie jak w przypadku Barcelony hymn na wejście.
https://facebook.com/story.php?story_fbid=10153771018479327&id=280573964326

Sierpień 16, 2016, 10:55:43 am Odpowiedź #27

Offline AltF4 Design

 • Moderator Globalny
 • Ekspert
 • ****
 • Wiadomości: 1903
 • Reputacja 105
 • Programista Ekstraklasa Mod.
Odp: PES 2017 najnowsze wieści i dyskusje
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 16, 2016, 10:55:43 am »
Pierwszy mecz Live - Barca jak nic :)altf4-design.blogspot.com

Sierpień 17, 2016, 10:26:52 am Odpowiedź #28

Offline DmG

 • Aktywny użytkownik
 • ***
 • Wiadomości: 229
 • Reputacja 12
Odp: PES 2017 najnowsze wieści i dyskusje
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 17, 2016, 10:26:52 am »
BVB kolejnym licencjonowanym klubem.

Edit

Demo 24 sierpnia
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2016, 10:33:26 am wysłana przez DmG »

Sierpień 17, 2016, 12:34:30 pm Odpowiedź #29

Offline Mandżukić89

 • Aktywny użytkownik
 • ***
 • Wiadomości: 164
 • Reputacja 3
Odp: PES 2017 najnowsze wieści i dyskusje
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 17, 2016, 12:34:30 pm »
Demo na PC tez bedzie 24 sierpnia ? Bo czytałem post na PES Patch ,ale nijak tego zrozumiec nie mogłem ,napisali cos w stylu ze na PC nie wiadomo, bo na X-box też nie ma ....
"Jeśli wiara czyni cuda my wierzymy że się uda"
'