Ankieta

Czy chciałbyś usłyszeć POLSKI KOMENTARZ w PES 16 w naszym wykonaniu? W rolach komentatorów: Tommy & Dziadek.

Tak!
202 (98.1%)
Nie
4 (1.9%)

Głosów w sumie: 206

Autor Wątek: PROJEKT "KOMENTARZ PES 2016 - Tommy9999pl" + FILMIK!!  (Przeczytany 39887 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Grudzień 27, 2015, 10:46:56 pm

Offline tommy9999pl

• Moderator
  • Aktywny użytkownik
  • Reputacja 32
  • TWÓRCA TŁUMACZEŃ DO GRY PRO EVOLUTION Od 12...16:)
PROJEKT "KOMENTARZ PES 2016 - Tommy9999pl" + FILMIK!!
« dnia: Grudzień 27, 2015, 10:46:56 pm »
PROJEKT "KOMENTARZ PES 2016 - TOMMY9999PL" - ROZPOCZĘTY!!!
CEL: Wydać polską wersję komentarza :)

Aktualna liczba osób tłumaczących teksty: 5

Postępy w tłumaczeniu na dzień 22.01.16 r. :
Przetłumaczonych / Ogółem -  ok. 13000-14000 / 24500 kwestii w tym m.in:
-wszystkie drużyny przedstawiane na początku spotkania "Kto z kim gra".
-wszystkie kwestie dyskusyjne (wspólne) na temat form piłkarzy / zwycięskich serii klubów / pozycji w tabeli
-ok. 5000 nazwisk piłkarzy wymawianych w trakcie meczu (przy podaniach, strzałach itp.)

PRÓBKA MOŻLIWOŚCI Z GRY:

Info! 28.02.16
Mam dla was DWIE WIADOMOŚCI, jak to bywa: DOBRĄ i ZŁĄ

DOBRA wiadomość jest taka, że wczoraj do wieczora, wraz z Patrykiem, sprawdzaliśmy swoje możliwości głosowe i masteringowe w grze. Nagraliśmy kilkanaście próbek, które były naśladowane z tekstów przetłumaczonych przeze mnie oraz Panią Magdę. Opracowaliśmy sobie schemat tego, jak wyglądać będą kolejne nagrania, już zupełnie na poważnie. Tego wieczoru też, skupiliśmy się na wczuciu się w rolę Patryka jako eksperta sportowego. Trzeba otwarcie przyznać, że nie łatwo komentować coś czego nie widzi się na własne oczy, a do tego należy przy tym być rozemocjonowanym jak Korwin po dostaniu się do parlamentu Europejskiego. Jednak to wszystko nie są tylko puste słowa. Efekty testowaliśmy w grze, a z racji tego, że jeszcze trochę potrwa zanim ukończymy projekt w 100%, macie możliwość sami przekonania się jak te próbki głosowe sprawdzają się w grze.

Oto nasze próbki głosowe:
Link: http://www11.zippyshare.com/v/gls05xHW/file.html

Komentarz TEST:
Link: https://mega.nz/#!aEUSxJRR!r3NqiVtsFcGcNPAPt2y3XLdGlYQy9C38lKUtxSeC8-8

Komentarz wrzucamy do folderu DATA w naszej grze.

Komentarz dotyczy tylko początku spotkania. Wybierzcie Stadion San Siro i drużyny, Barcelonę przeciwko Realowi Madryt.
Z ciekawości przetestowaliśmy jak wypadnie zapowiadanie drużyn przez Patryka w grze. Efekt oceńcie sami. Bardziej zależało mi na tym, abyście poznali jakość dźwięku komentarza w grze, niż to o czym mówimy.
PAMIĘTAJCIE ABY ZROBIĆ KOPIĘ ZAPASOWĄ WASZEGO KOMENTARZA, LUB PRZENIEŚĆ GO W INNE MIEJSCE ZANIM UMIEŚCICIE PRÓBKĘ DO GRY.

Niestety nawet w Boolywoodach poza wątkiem miłości musi pojawić się jakiś trudny problem. ZŁA WIADOMOŚĆ to taka, że w naszym przypadku problemem są kwestie Jima (Patryka), które po wgraniu do gry z niewiadomych powodów nie są odtwarzane w grze. Musimy wspólnie poszukać jakiegoś rozwiązania, bo w przeciwnym razie projektu nie będzie dało się ukończyć. PANOWIE MOBILIZACJA!
Jeśli macie jakieś pomysły, koniecznie podrzućcie je w komentarzu.

PS. Poprzedniego Newsa nie zamieszczam w Spojlerze, ponieważ nadal szukamy chętnych do tłumaczenia komentarza.

Info! 2.02.16
Udostępniam wam dziś pliki z Komentarzem do przetłumaczenia. Kwestie nie są przekonwertowane do formatu WAV z racji tego, że zajmowałyby ok. 1,5 GB a nie jak w tym przypadku, 120 MB.  Postępujcie zgodnie z ponizszą instrukcją.

PLIKI KOMENTARZA DO PRZETŁUMACZENIA:

LINK: http://www1.zippyshare.com/v/Sjoxl9TU/file.html

NAJPIERW MUSIMY PRZEKONWERTOWAĆ KOMENTARZ DO FORMATU WAVE.

Jak przekonwertować? 
1. Pobieramy i wypakowujemy komentarz w dowolne miejsce.
2. Wchodzimy do folderu Hca decoder 1.12 i szukamy pliku "hca.exe".
3. Wchodzimy do folderu "20_MAIN" i przenosimy na plik "hca.exe"  dowolną liczbę plików. (Max 250 jednocześnie)
4. Po chwili obok naszych plików pojawiają się przekonwertowane kwestie w formacie WAV.

Odsłuchujemy...

Jak tłumaczyć?
Wszystkie teksty wpisujemy do pliku Excela (Office 2010).
Jeśli nie potrafisz przetłumaczyć danej kwestii, zostaw i szukaj następnej.
Jeśli PRZETŁUMACZYSZ dany tekst, obok po prawej wpisz literkę/inicjał komentatora, który to wypowiadał oraz napisz ile dana próbka dźwiękowa trwała (dolicz ok. 1-2 sekundy)
Jeśli PRZETŁUMACZYSZ dany tekst, dodaj w ostatniej rubryce swój Nick, abym wiedział kto go przetłumaczył.

KONIECZNIE DAJCIE ZNAĆ W KOMENTARZACH JAK SIĘ CZUJECIE NA SIŁACH!!!

Info! 18.02.16
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

Info! 26.01.16

Info! 22.01.16

Poza forum, znajdziesz nas również na FanPage-u:   https://www.facebook.com/OficjalneSpolszczeniePES/
« Ostatnia zmiana: Luty 29, 2016, 12:08:51 am wysłana przez tommy9999pl »
BO WSZYSCY GRAMY DO JEDNEJ BRAMKI!!! :))

Grudzień 27, 2015, 11:56:23 pm Odpowiedź #1

Offline AltF4 Design

• Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Reputacja 103
  • Programista Ekstraklasa Mod.
Odp: PROJEKT "KOMENTARZ PES 2016 - Tommy9999pl"
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 27, 2015, 11:56:23 pm »
Jeśli chodzi o głos to masz świetną barwę tommy. Fajnie że mówisz luźno, wprowadzasz własne teksty (jak ten z NFZ). Twój kolega powinien trochę popracować. Asystent z reguły powinien mówić zwięźle, żeby nie przedłużać zbytnio akcji. Lepiej żeby zastanowił się wcześniej co ma powiedzieć niż robić zbędne przerwy.

Życzę wam powodzenia. Z przyjemnością pogram na ojczystym języku :)

altf4-design.blogspot.com

Grudzień 28, 2015, 12:10:46 am Odpowiedź #2

Offline tommy9999pl

• Moderator
  • Aktywny użytkownik
  • Reputacja 32
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 28, 2015, 12:10:46 am »
Jeśli chodzi o głos to masz świetną barwę tommy. Fajnie że mówisz luźno, wprowadzasz własne teksty (jak ten z NFZ). Twój kolega powinien trochę popracować. Asystent z reguły powinien mówić zwięźle, żeby nie przedłużać zbytnio akcji. Lepiej żeby zastanowił się wcześniej co ma powiedzieć niż robić zbędne przerwy.

Życzę wam powodzenia. Z przyjemnością pogram na ojczystym języku :)

Dzięki za komplement! Od siebie mogę jedynie jeszcze dodać że od niecałego miesiąca jestem pełnoprawnym spikerem sportowym z licencją PZPNu na spikerowanie meczów we wszystkich klasach rozgrywkowych. Miałem też ostatnio okazję sprawdzić swoje możliwości w studiu Radia Katowice i przy okazji wyciągnąłem z niej próbki dźwięku, żeby móc porównać jakość do swojego studyjka :P  Na pewno kwestie Jim-a przejmie Patryk. Fakt faktem ma dużo lepszą polszczyznę niż ja. Ja z kolei jestem strasznie wyluzowany, więc takie komentarze o Nfz-tach to norma :P   Po nowym roku na spokojnie to zaczniemy.

Zastanawiam się jeszcze nad kwestią tego, czy plik ze "zmapowanymi" tekstami zamieścić oficjalnie w temacie i dać każdemu do dyspozycji, czy jednak zostawić to w gronie tych którzy zechcą pomagać.

Grudzień 28, 2015, 08:25:34 am Odpowiedź #3

Offline mikrof

• Grafik
  • Zaawansowany użytkownik
  • **
  • Reputacja 76
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 28, 2015, 08:25:34 am »
Tommy dla mnie wygląda to świetnie, jestem mile zaskoczony Twoim głosem i popieram micha w kwestii Twojego kolegi, zapowiada się bardzo dobrze, a jeśli chodzi o testowanie komentarza to proponowałbym dawać ludziom z naszego forum ale tym co pomagają i zaufanym którzy zetelnie ocenią i uczciwie pokażą czy spolszczenie idzie w dobrym kierunku (np. ja ;) ) a jestem przekonany że tak będzie. Powodzenia trzymam kciuki

Grudzień 28, 2015, 09:15:59 am Odpowiedź #4

Offline maciejos00

• Zasłużony
  • Zaawansowany użytkownik
  • Reputacja 71
  • KITSMAKER
    • PESnext.pl
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 28, 2015, 09:15:59 am »
Bardzo fajnie to wygląda ;)
Moim zdaniem bardzo trafny oraz "treściwy" głos masz do komentowania ;)
Tylko mam jedno zastrzeżenie- do nazwisk.
Np: w którejś próbce wypowiedziane było John Wilshere, a on nazywa się Jack. Gdzieś było też o Courtois wypowiedziany jakoś dziwnie, inaczej. Poprawna wymowa to chyba Kurtuła.
http://pesnext.pl/index.php?topic=291.0 <-- stroje PES 2016
http://pesnext.pl/index.php?topic=1357.0 <-- stroje PES6
Pomoc przy:
Ekstraklasa Mod 2015 i 2016
Ekstraklasa Patch 15/16 i 16/17  (PES6)

Grudzień 28, 2015, 10:07:32 am Odpowiedź #5

Offline DmG

• Aktywny użytkownik
  • Reputacja 12
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 28, 2015, 10:07:32 am »
Dokładnie, nazwisk piłkarzy trzeba posłuchać w oryginalnym komentarzu i później nagrać.
Co do pomocy to ja jestem chętny i jeśli była by taka możliwość to mógłbym wrzucać filmiki z komentarzem na YT :). A jeśli chodzi o ten angielski akcent to może jakieś translatory, albo telefony z funkcją wyszukiwania głosowego dały by radę. I jeszcze sprawa z osobami do pomagania, to wg mnie dostęp powinny mieć wybrane osoby, np. dział z dostępem tylko dla tych osób.

Grudzień 28, 2015, 12:42:50 pm Odpowiedź #6

Offline DamianLP

• Ekspert
  • Reputacja 25
  • NSNP
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 28, 2015, 12:42:50 pm »
Świetny pomysł. Roboty przy tym będzie od cholery. Mam nadzieję, że się nie zniechęcicie. Głosy są dobre.

Grudzień 28, 2015, 03:29:03 pm Odpowiedź #7

#Chałwa

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 28, 2015, 03:29:03 pm »
Pomysł super, głos też super, ale czy wszystko będzie grało jeśli chodzi o instalacje? Testowaliście już i macie pewność, że wszystko dobrze pójdzie? Pamiętam, że Pentoza coś o tym pisał, stąd moje pytanie.

Grudzień 28, 2015, 03:47:38 pm Odpowiedź #8

Offline tommy9999pl

• Moderator
  • Aktywny użytkownik
  • Reputacja 32
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 28, 2015, 03:47:38 pm »
Pomysł super, głos też super, ale czy wszystko będzie grało jeśli chodzi o instalacje? Testowaliście już i macie pewność, że wszystko dobrze pójdzie? Pamiętam, że Pentoza coś o tym pisał, stąd moje pytanie.

OOO miły odzew z waszej strony :)

Tak Chałwa, testowałem na różne sposoby komentarz.
Plik wrzucam do folderu Data (plik Dt41_eng.cpk). Po włączeniu gry, nie ma prawa wyrzucić. Wiem, że kiedyś był problem z formatem .hca i po jego wrzuceniu dźwięk był zniekształcony, a jeśli był zbyt długi, pozostały komentarz się wyłączał. Mnie się udało zrobić teraz tak, że wrzucam dowolną próbkę o dowolnej długości, a jeśli próbka się skończy, komentatorzy kontynuują mecz od miejsca w którym się próbka zakończyła. Wyjątkiem jest jedynie moment kiedy pada bramka. Wtedy komentator musi nam przerwać. Taka sama sytuacja jest w FIFIE kiedy szpak opowiada o transferach/stadionie a nagle pada bramka i pojawiają się inne kwestie.
I tak, testowaliśmy. Podejrzewam, że i tak zrobię instalator, bo komentarz musi być tylko w folderze Data.

Świetny pomysł. Roboty przy tym będzie od cholery. Mam nadzieję, że się nie zniechęcicie. Głosy są dobre.

Tak na dłuższą mętę, gdybyś dostał plik z nazwiskami a wiesz jak się je pisze, to pliki przygotowalibyśmy bardzo szybko. Jeśli Drury będzie w przyszłym roku, wtedy spróbujemy zrobić konwert i dograć nowe kwestie. Ale to już zależy o azjatów z konami :)

Zastanawiam się jak zrobić taką testową próbkę komentarza i może zrobić w ten sposób, że przetłumaczyć nazwiska dwóch konkretnych drużyn (np. Polski i Niemiec) + dograć wstępne kwestie i udostępnić w formie jednego meczu?  Tak, żeby ktoś był w stanie posłuchać mnie i patryka przez 90 minut :)

I jeszcze jedna kwestia...Witamy się z Imion i Nazwisk?

Dokładnie, nazwisk piłkarzy trzeba posłuchać w oryginalnym komentarzu i później nagrać.
Co do pomocy to ja jestem chętny i jeśli była by taka możliwość to mógłbym wrzucać filmiki z komentarzem na YT :). A jeśli chodzi o ten angielski akcent to może jakieś translatory, albo telefony z funkcją wyszukiwania głosowego dały by radę. I jeszcze sprawa z osobami do pomagania, to wg mnie dostęp powinny mieć wybrane osoby, np. dział z dostępem tylko dla tych osób.

Można tak zrobić?  Jeśli tak to byłoby na prawdę świetne rozwiązanie. Coś poza gadulcami/ facebookami i innymi komunikatorami.
Z angielskimi translatorami też się da coś zrobić, ale trzeba umiec wyczyć kontekst zdania bo nikt nam tekstu kropka w kropkę nie przetłumaczy.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2015, 03:51:12 pm wysłana przez tommy9999pl »

Grudzień 28, 2015, 04:05:28 pm Odpowiedź #9

Offline DamianLP

• Ekspert
  • Reputacja 25
  • NSNP
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 28, 2015, 04:05:28 pm »
Może róbcie od razu komentarz pod emoda, bo i tak tylko Polacy będą używać Wasz komentarz.

Dobry pomysł z meczem na próbę.

Grudzień 28, 2015, 04:15:50 pm Odpowiedź #10

Offline DmG

• Aktywny użytkownik
  • Reputacja 12
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 28, 2015, 04:15:50 pm »
Można tak zrobić?  Jeśli tak to byłoby na prawdę świetne rozwiązanie. Coś poza gadulcami/ facebookami i innymi komunikatorami.
Z angielskimi translatorami też się da coś zrobić, ale trzeba umiec wyczyć kontekst zdania bo nikt nam tekstu kropka w kropkę nie przetłumaczy.

O ile się nie mylę to się tworzy nowe rangi, przyznaje je tylko testerom i tworzy dział widoczny tylko dla nich.

Grudzień 28, 2015, 05:53:13 pm Odpowiedź #11

Offline SlaveQ85

• Administrator
  • Ekspert
  • Reputacja 263
  • Twórca "Ekstraklasa Mod" - Obecnie emeryt :)
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 28, 2015, 05:53:13 pm »
http://www64.zippyshare.com/v/zZHUhg68/file.html
 :D :D :D :D dla mnie bomba! Brawo za to co robicie!

Grudzień 28, 2015, 06:58:17 pm Odpowiedź #12

Offline tommy9999pl

• Moderator
  • Aktywny użytkownik
  • Reputacja 32
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 28, 2015, 06:58:17 pm »
SŁUCHAJCIE, TO MOŻE ZRÓBMY TAK. KTO JEST CHĘTNY POMÓC W UZUPEŁNIENIU TEKSTÓW W EXCELU, EWENTUALNIE PRZETŁUMACZENIU TYCH WIĘKSZYCH KWESTII, NIECH NAPISZE DO MNIE NA PW. SPRAWDZIMY JAKI JEST ODZEW I JEŚLI CHĘTNI DO POMOCY SIĘ ZNAJDĄ, WYŚLĘ DO KAŻDEGO INFO ILE TAKICH OSÓB JEST. PODZIELIMY SIĘ OBOWIĄZKAMI JAK NALEŻY A PÓŹNIEJ PÓJDZIE JUŻ TYLKO Z GÓRKI.

http://www64.zippyshare.com/v/zZHUhg68/file.html
 :D :D :D :D dla mnie bomba! Brawo za to co robicie!

Takich hasełek można wymyślić nawet więcej i przykładowo po kwestiach : Po strzale,  po pierwszej połowie, po rozpoczęciu meczu.
Sam byłbym w stanie zapowiedzieć wielkie derby w ten sposób: Dzisiejszego wieczoru, o 20:30 padnie rekordowa liczba przerwanych związków, bowiem przed nami wielkie Gran Derbi. ... itd. itd.
Kwestia później w "odegraniu" tej roli :)

Grudzień 28, 2015, 08:14:15 pm Odpowiedź #13

Offline DmG

• Aktywny użytkownik
  • Reputacja 12
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 28, 2015, 08:14:15 pm »
Mam nadzieję, że w komentarzu będą emocje jak tutaj :)

Grudzień 28, 2015, 10:13:44 pm Odpowiedź #14

Offline SlaveQ85

• Administrator
  • Ekspert
  • Reputacja 263
  • Twórca "Ekstraklasa Mod" - Obecnie emeryt :)
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 28, 2015, 10:13:44 pm »
DmG
Rewelka, aż się łezka w oku kręci  ;)